Maseczki jednorazowe i wielorazowe Kołobrzeg

Maseczki dostępne w naszym sklepie stacjonarnym w Kołobrzegu, Budzistowie. Zamów telefonicznie i odbierz nawet w 15 minut. Po ustaleniu telefonicznym możliwy dowóz do klienta.

Środki do dezynfekci, maseczki

  • Maseczki jednorazowe i wielorazowe.
  • Środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.
  • Dozowniki bezdotykowe, łokciowe.
  • Zaopatrujemy insytucje publiczne

Maseczki ochronne – działanie i korzyści wynikające z użytkowania

Maseczki ochronne już jutro staną się kolejny raz elementem obowiązkowym  w przestrzeni publicznej. Powracamy do restrykcji z marca, które nakładały na nas obowiązek noszenia masek nie tylko w określonych miejscach zamknięty, lecz także w otwartej przestrzeni publicznej. Dziś odpowiemy jednak na bardziej istotne pytanie. Czy maseczki ochronne kołobrzeg są dobrą ochroną przed koronawirusem? Zapraszamy do sprawdzenia naszej publikacji!

 

 

 

Czy maseczka chroni przed wirusami? Sprawdzamy!

Zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych znajdziemy różne rodzaje maseczek jednorazowych i wielorazowych. Proponowane nam produkty są wykonane z materiału o różnej grubości, co przekłada się na ich skuteczność a także zastosowanie. 

Oprócz materiału, ważne są dodatkowe elementy, używane w maskach. Mogą to być specjalne klipsy lub druty, dzięki którym możemy wygodniej dopasować naszą maskę do twarzy. 

O skuteczności masek mówi się bardzo wiele w opinii publicznej. Są osoby chwalące maski, ale znajdziemy także pojedyncze jednostki, które negują działanie masek. Prawda jest jednak taka, że badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych jasno pokazują, że brak masek w przestrzeni publicznej jest błędem, przez który koronawirus ciągle postępuje.

Co więcej, według naukowców maseczki jednorazowe tylko w niewielkim stopniu odstępują od masek z filtrami. Oprócz skuteczności ochrony dają nam także ochronę przed nieświadomym dotykaniem okolic oczu, ust a także dłoni. W kontekście dotykanych przestrzeni ma to także ogromne znaczenie, ponieważ nie jesteśmy w stanie dostrzec miejsc, które mają pozostawione ślady wirusa. Dotykanie twarzy w tym momencie staje się bardzo dużym zagrożeniem. 

Wirus jest wszędzie – pamiętajmy!

Obecność wirusa w powietrzu także została potwierdzona przez naukowców, którzy twierdzą iż szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach jesteśmy narażeni na kontakt z tym śmiercionośnym wirusem. Maseczki są wiec w tych miejscach niezwykle istotne, ponieważ pozwalają nam na zabezpieczenie się kolejny raz przed tym, czego nasze oko nie jest w stanie dostrzec.

Odpowiednia dezynfekcja maski wielorazowej

Pamiętajmy także, że maseczki powinny być przez nas stale dezynfekowane. Zarówno zwykły SARS, jak i SARS CoV-2 i podobne wirusy giną prawdopodobnie dopiero podczas 30 minutowej inkubacji w temperaturze 70 stopni. 

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć masek w powyższej temperaturze w warunkach domowych, dlatego aby zapewnić działanie maseczki wielorazowej, warto wrzucić ją do prania na minimum 60 stopni w czasie 45 minut. 

Oprócz tego, maseczki wielorazowe możemy gotować w oddzielnym, nieużytkowanym już garnku. Możemy je także prasować gorącym żelazkiem.

Reasumując – maseczki ochronne działają

Nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ w okresie marca i kwietnia, kiedy maseczki były także wymagane w przestrzeni publicznej, w samej Polsce udało się bardzo mocno zahamować rozprzestrzenianie wirusa. Dziś, kiedy od kilku miesięcy mogliśmy swobodnie przemieszczać się bez nich, sytuacja znów stała się poważna, co daje do myślenia nawet i sceptykom.

Dlatego też warto zaopatrzyć się w maski ochronne i powrócić do korzystania z nich w przestrzeni publicznej

 

Przewiń na górę